روانشناسی شخصیت…

آیا تا به حال کسی از روی حرف اول اسمتان،خصوصیات شما را گفته و یا طالع تان را دیده است؟طالع بینی انسانها و شناخت خصوصیات آنها از روی حرف اول اسم آنان بسیار جالب و خواندنی است، هر چند ممکن است در مورد برخی از مردم،این حرفها صادق نباشد،ولی اکثر مردم حتی آنانی که اعتقاد ندارند نیز گاهی از این گونه روانشناسی شخصیتها متعجب می شوند.
توجه:در این روانشناسی شخصیت،به دلیل وجود نداشتن حروف ” پ،چ،ژ،گ ” از معادل آنها استفاده می شود.مانند: ژ=ز، چ=ج، گ=ک، پ=ب.
الف: خوش اخلاق و خوش رفتار و در باطن میانه روست.ملاحظه همه را می کند،بسیار خون گرم است و با همه زود صمیمی می شود، در زندگی محنت بسیار می کشد در عوض،هر چه را طلب کند زود می یابد و مریضی های بسیار سخت کمتر سراغ او می آیند.
ب: با محبت،رفیق باز و گاهی بسیار مغرور است.معمولا جیبش خالی است و چندان قدر مال دنیا را نمی داند.این افراد خوش قلب و مهربان هستند.
ج: خوش اخلاق و با محبت است.معمولا این افراد یا سیاه چهره و قوی استخوان و یا سفید پوست و نازک اندام می باشند و همیشه با کارهایشان،دیگران را حیران می کنند.
ح: خوش اخلاق و دست و دلباز است و همیشه حق را می گوید اما گاهی اوقات کینه ای می شود.بسیار راز نگه دار است.
خ: روشن بین و با محبت و بسیار مقرراتی است.سعی میکند درآمدش زیاد شود،اما موفق نمی شود.گاهی تنبلی سراغ او می آید.
ت:خوش اخلاق و کم خواب است و هر گاه مرتکب گناهی شود،سریعا توبه می کند و اگر دل کسی را برنجاند بسیار نگران می شود و در پی آن است تا دل او را به دست آورد.
ث: ثابت قدم و پر اراده و هر کاری به او ارجاع شود،آن چنان کار با ثبات و پشتکار جلو می رود که همگان را حیرت زده می کند.خوش اخلاق و عاقل است و همیشه در تصمیم گیریهایش عقل بر احساس می چربد.
ه: معتقد،متدین،بسیار با فکر،بشاش و شجاع است.نسبت به مال دنیا بی تفاوت است و در واقع،قدر آن را اصلا نمی داند.با این حال همیشه در حال ترقی و پلکان موفقیت را در هر کاری دو تا یکی بالا می رود.
ر: فردی است خوش اخلاق و در کارها میانه رو.هر چند گاهی اوقات بسیار عصبانی می شود.اگر در تمام زمینه ها،ایمان خود را حفظ کند به هر مقام و منزلتی که بخواهد می رسد.
ز(ذ): خوش اخلاق،با محبت و خون گرم و در هر کاری بسیار مقرراتی است.با تکیه بر توانایی خود،می تواند تجربه بزرگی از شکست ها را کسب کرده و بار دیگر به راهش ادامه دهد.
س: پر استعداد و با ذوق و سلیقه است و همیشه بهترین اجناس را انتخاب می کند.گاهی اوقات مغرور و متکبر می شود.بخاطر استقامت و پشتکار در کارهایش همیشه در چشم دوستان و آشنایان،فردی پر هیبت به چشم می آید.
ش: مهربان و دلسوز دیگران است و به رغم آن که بسیار خون گرم و صمیمی است،اما به شدت عصبی است و متاسفانه زبانی تلخ دارد.در واقع هر چه در زندگیش به او ضرر برسد از دست و زبان خود می خورد و اگر بتواند زبان خود را نگاه دارد،معمولا از بلا محفوظ می ماند.
ص:حرف شنو،اما بسیار دهن بین است.هر کسی حرفی را با او در میان بگذارد سریع باور می کند.به همین دلیل این افراد(در صورت مذکر بودن) شوهران قابلی نمی شوند،زیرا همیشه با کوچکترین حرف دیگران زندگی را بر خود و خانواده شان تلخ می کنند.
ض:خوش اخلاق،زیرک و دانا در عین حال کاهی کینه توز است.نگرانی خود را معمولا بروز نمی دهد.هر چند در کل فردی نگرانی است.در کارها بسیار دقیق است و هرگز از یاد خدا غافل نمی شود،به همین دلیل به محض انجام هر کار زشتی،توبه می کند.
ط: پاک خوش اخلاق است و دوستان زیادی دارد و معمولا از انجام هیچکاری برای آنها دریغ نمی کند.طینت پاکش باعث می شود تا دیگران به سادگی جذب او شوند و از او به عنوان یک دوست خوب یاد کنند.
ظ: فردی است که ظاهر و باطنش یکی است.بسیار خشک و مقرراتی است و همین امر باعث می شود که دیگران پشت سرش بد گویی کنند.رفیق باز است و دوست دارد به رغم مقرراتی بودن همیشه با دوستان خوش باشد و خوش بگذراند.
ع: بلند مرتبه،پر گذشت،خوش اخلاق،بخشنده،مقرراتی و گاهی اوقات بسیار خشک است.در دوستی با دیگران پاینده و ثابت قدم و نسبت به مسائل آنان،بسیار متعصب است.معمولا اول زندگی اش سختی و رنج بسیار می کشد،اما به مرور به راحتی و رفاه می رسد.
غ: با گذشت،مقرراتی و مهربان است.به دلایل نا معلوم معمولا در زندگی احساس نا امیدی می کند و به گذشته بسیار فکر می کند و به گذشته و آینده خود بیش از حد لزوم می اندیشد.بسیار دانا و عالم و عاشق زندگی با صلح و صداقت است.
ف: گاهی آتش مزاج و تند خوست،اما قلب رئوف دارد و دلش می خواهد که کار دیگران را راه بیندازد.در زندگی چند بار شکست می خورد ولی در آینده به مقام و منزلت خوبی می رسد.
ق: توانا،با استعداد،زیرک داناست.برای انجام هر کاری نقشه بسیار می کشد و بسیار هم موفق می شود.هم مهربان و هم خوش اخلاق.این افراد قدر مال دنیا را نمی دانند.
ک: خوش اخلاق،زیرک،دانا،خشک مقرراتی است.متاسفانه گاهی زبان او تلخ است و همیشه دیگران از زبان او در عذاب هستند.با یک کلمه حرف،دیگران راز خود می رنجاند.
ل: خوش اخلاق است،گاهی یک دنده و لجباز می شود.بیشتر اوقات تنهایی اختیار می کند و غرور خاصی دارد.با اینکه با مال دنیا ارتباطی ندارد،همیشه در مورد مسائل اطرافیان نزدیک خود بسیار متعصب است وسعی می کند کارهای آنها را به هر طریقی راه بیندازد.
م: خوش اخلاق،با محبت،خون گرم و نترس است.با این حال اطرافیان پشت سرش بدگویی و در رو از او تعریف و تمجید می کنند.خوش چهره و چشمان روشنی دارد.گاهی در کارهای خود کاهل است.زود عصبانی می شود و سریع هم خاموش می شود.
ن: خوش اخلاق و گاهی کینه توز و دمدمی مزاج.گاهی اوقات بسیار خوب است گاهی اوقات بد،مقرراتی و خشک می شود.همچو یک قاضی در زندگی عمل می کند.و در حقوق خود دیگران به میزان و اعتدال بر خورد می کند.
و: مهربان و صمیمی است که همیشه به دیگران کمک می کند.اما گاهی مغرور می شود و به همین دلیل دیگران پشت سرش بد گویی می کنند.با این حال زندگی را همیشه زیبا می بیند و زندگی نیز به او لبخند می زند!
ه: گاهی جاه طلب است و به دیگران امر و نهی می کند.گاهی هم تند هو و آتشی مزاج است،اما روی هم رفته بسیار مهربان است و صمیمی است و بسیار هم خانواده دوست است.
ی: متفکر است و با هر کسی که در افتد بر او غالب می شود.دمدمی مزاج است،گاهی اوقات خوب و گاهی خشک و عصبی می شود.
نوشته شده توسط:راش لین بروس
ترجمه توسط:امیر هادی تاج بخش
منبع:مجله ی روزهای زندگی
فرستنده:آقا عباس عزیز که با مطالب قشنگی که برام می فرسته منو بسیار شرمنده میکنه، عباس جان دستت درد نکنه.

Advertisements

2 پاسخ to “روانشناسی شخصیت…”

  1. زهرا Says:

    خوب کمی شبیه من بود من دوست دارم به من ایمیل کنیدباشه من خیلی تنهام و خسته هستم

  2. اکرم Says:

    salam azizam

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: